PŘIHLÁŠENÍ
jméno: Přihlásit
heslo:

Skialpy Malý Sněžník leden 2010

30/01/2010 (aktualizace: 01/02/2010) - Ondra Matoušek

Související fotogalerie: Skialpy Malý Sněžník leden 2010
Skialpinismus
Odpolední skialpinistická rozcvička pod Kralickým Sněžníkem v půl metru prašanu. Prostě prašanová pohodička.

   S Davidem a Larsem jsme ve 12:00 dorazili na točnu do Dolní Moravy. Po krátkém telefonátku s Kubou Rybou, který byl už dva kiláky před námi jsme vyrazili údolím Moravy směrem ke Kralickému Sněžníku. Kuba nám pěkně prošlapal stopu, takže výstup nebyl nijak náročný. Asi po dvou kilometrech jsme odbočili podél potoka doleva směrem na Malý Sněžník. (Kubíku děkujeme za dokonalé značení odbočky - šipka ve tvaru Ryby byla dostatečně srozumitelná:-)).
   Následoval pohodový výstup příjemným údolíčkem do té doby, než jsme se dostali ke strmějšímu terénu, kde Hóňovi nastaly první trable nejdřív s technikou a poté i s výbavou. Prostě třicet let staré skialpy v kombinaci s 15 let starýma pásama a 35 letým začínajícím skialpinistou zbůsobily minimálně půlhodinové zdržení. Spolu s Larsem jsem během 30 minut nasadil spadlé historické pásy minimálně pětadvacetkrát a velkým pomocníkem při restaurátorských pracech byly i mé příruční kleštičky. Larsi Tobě díky za výdrž při renovaci pásů a pak v příštím výstupu za další mnohočetné nasazování. V tuto chvíli je asi vhodné připomenout Davidova slova, která následovala hned na začátku našeho výstupu: "Hóňa, v horách se chodí ve skupině a vždy se čeká na toho posledního!!!"... ale Davida jsme došli už po půl hodince :-) Jo a asi je také v tuto chvíli dobré Davidovi poděkovat za zapůjčení skialp :-)
[Skialpy Malý Sněžník leden 2010]Tři mušketýři   Takže jsme to nevzdali a po malých krůčcích pokračovali přes běžeckou stopu do strmého stoupání, kde se proti nám vyřítil prošlapávač stop Kubík s obrovským úsměvem a křikem, že to je fakt prašanová bomba. Hned za ním sjížděl David. S Larsem jsme vyšlápli ještě pár výškových metrů, sundali pásy a vyrazili za klukama na běžeckou stopu. Odtud jsme už společně sjeli prašánkem a mezi stromečkama dolu k autu.
   Kluci díky za opravdu pohodové odpoledne a Davide Tobě upřímně díky za skiaply. Jsou sice 30 let staré, ale já souhlasím s pravidlem: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Těším se na příště!


Bonusové video našeho horského vůdce a prošlapávače stop :-)

http://www.youtube.com/watch?v=seGwzdaSWNM

 

Související fotogalerie: Skialpy Malý Sněžník leden 2010

© 2017 Freespirit

LOADING