PŘIHLÁŠENÍ
jméno: Přihlásit
heslo:

Hintertux Rakousko jaro 05

01/01/2005 (aktualizace: ) - Jirka Chládek

Související fotogalerie: Hintertux Rakousko jaro 05
Snowboarding
Brutální odpaňování nečekané nadílky na HIntertuxu

Tak jme si vyrazili s partičkou mistních locals (Lanškroun) a několika Pražskými Pepíky na výlet. Cesta nám vesele ubíhala. Pražáci se posilněni pivem a senem jali dělat legraci. Na místo jsme dorazily v 7 ráno, rychle tam jedno poslat a do montérek. Počasí nám vyšlo, nahoře 0"C a slunečno. Hubu měl spálenou snad každý. Pivko bylo jako právě vysápnutej křen a to ježdění... Kurva prostě luxus. Večer po únavě ježděním a posilněni nekolika vyloženě smrtícími dávkami piváků jsme rozbily tábor na parkovišti přímo pod lanovkou. Asi nikdo nečekal že se do rána probudíme se snad pulmetrovou vrstvou jinovatky na řiti. Jako ortlí zálesáci jsme nedbali malých nepříjemností a honem honem zas k výtahům. Deucshlandi jestě vyspávali v teple a my už jim rozmrdali co se dalo. Jo to byli časy:)

 

DOba příjezdu z LAnškrouna 7,5 h. Doba příjezdu z Prahy 5,5 h.

Nadmořská výška: 1500 – 3250 m n.m

Tyrolsko

Snad nejlépe dostupný rakouský ledovec Hintertux najdete až na samém konci Zillertalského údolí, k jehož aréně je připojen a tvoří spolu s ním jedno z největších středisek v Rakousku. Celá tato oblast včetně ledovce bývá každoročně nominována do TOP 10 nejlepších světových středisek.

Sjezdovky

V zimě se můžete na ledovci projíždět po 90-ti km upravovaných tratí, dostupných 20-ti lanovkami či vleky. Na ledovec se dostanete dvěma paralelně vedoucími velkokapacitními gondolami přímo z obrovského parkoviště v Hintertuxu. Dovezou vás na Sommerbergalm do výšky 2100 m. Zde přesednete do prostorné kabiny pro 24 osob, tažené dvojitým lanem, která vás doveze do přestupní stanice Fernerhaus ve 2660 m. Odtud vede nová kabinová lanovka Gletcherbus 3 až na vrchol hory Gefrorene Wand ve 3250m, na které jste z přestupní stanice za 5 minut. Jedná se o nejvýše položenou kabinovou lanovku zavěšenou na dvou lanech na světě. Na vrcholku hory se nezapomeňte rozhlédnout z panoramatické terasy. Naskytne se vám unikátní výhled na vrcholky Alp.

Freeride

Pro vyznavače freeridu jsou lákavé především strmé úseky pod Gefrorene Wand. Ty jsou ale plné trhlin a záludností, proto je nelze doporučit. Mnohem bezpečnější a přitom kvalitní jsou úseky hlubokého sněhu, na které si lze odskočit během sjezdu nové, 5 km dlouhé, zasněžované tratě Schwarze Pfane vedoucí ze Sommerbergalmu do údolí.

Snowboard a ostatní aktivity

Pro snowboardisty je v areálu k dispozici největší evropská halfpipe. Vzhledem k širokým sjezdovkám se jim v areálu bude určitě líbit.

Související fotogalerie: Hintertux Rakousko jaro 05

© 2017 Freespirit

LOADING