PŘIHLÁŠENÍ
jméno: Přihlásit
heslo:

Sinaia Rumusnko 06

01/01/2006 (aktualizace: ) - Jirka Chládek

Související fotogalerie: Sinaia Rumusnko 07
Snowboarding
Výlet 24 ks lumpíků do země zaslíbené Rumnuské Sinai.

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

Slovo dalo slovo a partička 24 kusů se vypravila na zkušenou do světa do střediska Sinaia, tak zvané “Perly Kapradˇ” :). Okolí nás dostalo luxusní horskou scenérií. Lanovky z doby éry Homolkových dají psychicky zabrat i těm nejotrlejším. Kabina vyrobená na míru ze zbytku starého kamionu šikovně záplatovaná samolepkami nenechala nikoho z nás na pochybách, že místní vlekaři vědí co a jak. Přístup dobrosrdečných lidí ve stylu dočkej času jako stará bába z huby hnusu nás nenechával chladným. Pokud jste i vy náročnými uživateli taxíků, tak tady si je možno dopřát si jich co hrdlo ráčí. Chceš vyjet do půl sjezdovky taxíkem, no problémo, za 40 Kč je to tvoje. Ceny mírné, obsluha příjemná. Nutno podotknout, že za celou dobu se nás nepokusil nikdo okrást, ani při placení, což u jejich dvou měn s milionovými ciframi byl dost div. Ježdění na sjezdovkách je stejné jako u nás freeride, rolbu mají zřejmě jen jednu a na rozlehlost areálu vyloženě nestačila. Toto si zřejmě uvědomovali i vlekaři a tak radši využívali drahého zařízení ke svozu krmení. Něco pro přátele zvířat. Je libo Rumunského psa co umí žebrat v 10 světových jazycích? Byli všude, kde bylo i jídlo a lidi. Tím všude myslím i ve 2000 m v počtech vskutku ohromujících. Takže pokud se chcete vypravit za dobrodružstvím tak Rumunsko je to pravé. No prostě nádhera. Jinak více na www.puxtravel.cz ( skrytá reklama )

 

Přednosti zájezdu Rumunsko – Sinaia:

 • kvalitně vybavené středisko (obchody, restaurace, bazén, noční zábava a další)
 • vynikající podmínky pro freeride v Sinaia když zrovna je sníh:)
 • ubytování 10-15 min. od lanovky v Sinaia, taxíkem nahoru o moc lepší
 • další střediska dostupná autobusem nebo taxikem 20 – 50 min. (Predeal, Azuga, Busteni)
 • organizované výlety po hřebenech okolních hor

Nevýhody zájezdu Rumunsko - Sinaia:

 • cena vleků vyšší než na Ukrajině a v Černé Hoře
 • ceny v restauracích vyšší než na Ukrajině a v Černé Hoře, ale pořád mnohem nižší než v Alpách. Zhruba o pulku jako u nás. Nejdražsí rest co jsme byli: pizza 100Kč, pivo 25Kč.
 • kvalita ubytování dobrá, ale nelze srovnávat s Alpami.

Skipas - ceny 2009 v Sinaia a Predeal (stejná permanentka): 60 bodů 247 lei, lanovky dlouhé asi 2 km berou 2 body ... cena za jízdu asi 56 Kč (1 lei = 6,75 Kč). Sinaia je perfektní pro freeride, většina sjezdovek je tam neupravovaných. Predeal má tři sjezdovky, většina je pravidelně rolbována, ale po napadnutí čerstvého prašanu bývá vždy část sjezdovky ponechána neupravená.
Ceny 2009 v Busteni - Calinderu : 84 bodů 200 lei, lanovka dlouhá 1000 m bere 3 body … cena za jízdu asi 48 Kč. Sjezdovka je celá pravidelně kvalitně rolbována.
Busteni 4 km dlouhá lanovka na hřeben Bucegi: bere 4 body ze skipasu pro Sinaiu a Predeal, ale není pod ní sjezdovka, je vhodná pouze pro výjezd na hřeben a nějaký výlet do hor …
Cena 2009 v Azuga: 90 bodů 280 lei, 2 lanovky dlouhé asi 2 km bere 3 body ... cena za jízdu asi 63 Kč. Část ze dvou sjezdovek bývá pěkně urolbovaná, část pokud je čerstvý prašan zůstává neupravená.

Možnosti výletů se sněžnicemi nebo i bez nich po okolních horách:

 • Pohdová procházka po hřebeni z Predealu do Azugy - výbava: sněžnice (v případě staršího sněhu jde i bez sněžnic) + snowboard nebo lyže, závěrečný lesní sjezd do Azugy je opravdový adrenalin (méně zdatní bez problému sejdou pěšky). Celkem asi 3 hod. i se zastávkou v hospodě po cestě.
 • Cabana Babele 2200 m - vysílač Costila 2490 m - Vf. Omu 2505 m - Sinaia - parádní výlet po hřebeni hor Bucegi, na chatu Babele výjezd 4 km dlouhou lanovkou. Výbava: sněžnice (v případě staršího sněhu lze i bez sněžnic) + snowboard nebo lyže. Hřeben bývá často tvrdý a vyfoukaný, tak se sněžnice použijí jen na úbočních svazích a žlebech. Celkem asi 6-7 hod. (+ čas přejezdu do Busteni a lanovkou) i s hodinovou zastávkou v hospodě.
 • Po hřebeni hor Muntii Baiului z Azugy do Sinaie - výbava: sněžnice (v případě staršího sněhu jde i bez sněžnic) + snowboard.  Celkem asi 5-6 hod po zcela pustém hřebeni.
 • Několik dalších variant výstupů od chaty Babele 2200 m - nejvyšší vrchol Vf. Omu 2505 m, kříž Caraiman atd., poté přechod po hřebeni do Sinai asi 3 hod.
Související fotogalerie: Sinaia Rumusnko 07

© 2017 Freespirit

LOADING